Yakıt Filtresi Ortamları Mekanik Aşınmayı Azaltır

- Sep 12, 2017 -

Yakıt Filtresi Medya dizel filtreleri, benzin filtreleri ve doğal gaz filtresi ile üç kategoride. Yakıt Filtresi Ortamının rolü yakıt, su ve atık içindeki parçacıkları önlemek ve yakıt sistemi hassas parçalarının aşınma ve diğer hasarlardan korumasını sağlamaktır.

Yakıt Filtresi Ortamı, yakıt pompası ve gaz kelebeği gövdesi giriş portu arasında seri bağlanır. Yakıt Filtresi Ortamının rolü, yakıt sistemindeki tapanın (özellikle de nozulun) önlenmesi için, yakıtta demir oksit, toz ve diğer katı artıkların temizlenmesi için alınmasıdır. Mekanik aşınmayı azaltın, motorun kararlı bir şekilde çalışmasını sağlayın, güvenilirliği artırın. Yakıtın yapısı, alüminyum kabuktan ve dirsek üzerindeki yüksek verimli filtre kağıdından oluşan paslanmaz çelikten sert braketten oluşur ve sirkülasyon alanını artırmak için filtre kağıdı krizantem şeklinde. EFI filtresi yağ filtresi ile kullanılamaz. EFI filtresi genellikle 200-300KPA yakıt basıncına dayanır, bu nedenle filtre basıncının genellikle 500 KPA'dan fazla olması gerekir ve yağ filtresi böyle yüksek bir basıncı sağlamak için gerekli değildir.

1. Dizel filtre

Dizel filtre yapısı yağ filtresiyle kabaca aynıdır, iki tür değiştirilebilir ve vidalı monte edilmiştir. Ancak çalışma basıncı ve yağ sıcaklığı gereksinimleri yağ filtresinden çok daha düşüktür ve filtrasyon verimliliği gereksinimleri yağ filtresinden çok daha yüksektir. Filtre kağıdı kullanan dizel filtre filtresi, aynı zamanda battaniyelerin veya polimer malzemelerin kullanılması.

Dizel filtre dizel su ayırıcı, dizel ince filtre ayrılabilir. Yağ ve su ayırıcı, dizel suyun ayrılmasının önemli bir fonksiyonudur. Dizel motor yakıt sistemi için su varlığı son derece zararlıdır, korozyona, aşınmaya, sıkışmaya ve hatta dizelin yanma sürecini kötüleştirmektedir. Çin'de dizelin yüksek kükürt içeriği nedeniyle, yanma gerçekleştiğinde bile su ile tepkimeye girerek sülfürik asit korozyon motor parçaları üretir. Geleneksel olarak suyun alınma biçimi, huni yapısı vasıtasıyla çökeltilir. Yüksek gereksinimlerin su ayrımında motorun üçten fazla emisyonu, yüksek performanslı filtre medya kullanma ihtiyacı üzerine yüksek gereksinimler.

Dizel yağ filtresi, dizel içindeki küçük parçacıkların filtrelenmesi için kullanılır, ülkede üçten fazla dizel motor emisyonu ağırlıklı olarak 3-5 mikron partikül filtre verimliliği içindir.

2. Benzin filtresi

Karbüratör ve EFI noktalı benzinli filtre,

Karbüratör benzinli motor, benzinli filtre ithalat pompa tarafında, çalışma basıncı küçük, naylon kabuk genel kullanım, EFI motor benzinli filtre pompa, çalışma basıncı ihracat tarafında, Genellikle metal kabuk kullanıyor. Filtre kağıdı kullanan benzin filtre filtresi, aynı zamanda naylon kumaş, polimer malzemelerin kullanılması.

Benzinli filtre Benzinli motorun yanma modu ve dizel motoru dizel filtre sertliği gibi genel gerekliliklerden farklı olduğu için fiyat ucuzdur. Yakıt filtresi, araç kullanım sürecinde, düzenli yedek bakım gereksinimi için bir sarf malzemesidir, aksi takdirde kalifiye koruyucu etki sağlayamaz.

Önerilen değiştirme zamanı: Yerine takma için araba başına 5000-10000 km.


Related Products