Neden selüloz en sık otomotiv filtre medya için en iyi seçimdir.

- Jan 01, 2016 -

Çoğu yağ, yakıt ve hava filtre uygulamada, selüloz medya sentetik medya daha daha iyi bir seçimdir. Yine, nedeni büyük ölçüde kapasite veya filtre hayat ile ilgilidir. Nedenini açıklamak için filtre uygulama işlemi açıklaması gereklidir.

Selüloz automtoive filtre medya irili ufaklı lifleri ile üretilmektedir. Medya üst katmanda lifleri fluffed yerine aşağı santralıdır.

Sıvı ve kirletici medya yoluyla geçerken, birçok parçacıklar kabarık elyaf yüzeyi üzerinde toplamak ve daha uzağa sayfasına seyahat etmem. Partiküllerin lifler için uygun çünkü bu "adsorpsiyon" adlandırılır.

Daha fazla ekran tarafında küçük gözenek alanlarda medya ulaşmadan bir medya uygulanan bu ayırma tekniği, daha küçük parçacıklar ayrılabilir. Bu bu küçük parçacıklar medya takmayı tutar.

Bir diğer avantajı selüloz filtre medya medya genellikle daha kalın olacak şeydir. Kalın, parçacıklar medya yoluyla seyahat harcamak daha fazla zamanı geldi. Sıvı yön bir lif çevresinde her değiştiğinde parçacıkların momentum kalmalarını aynı seyahat yönde gittiğini ve elyaf tahrik.

Bu parçacık ayrılık "sıkışma" anılacaktır Adsorpsiyon, bir ortam için geçerlidir, daha fazla sıkışma ile daha fazla parçacıklar ekran tarafında sıkı gözenek alanı tıkalı olmadan ayrılır.

Sentetik medya bazı parçacıklar adsorpsiyon ve sıkışma, ayrı ama yumuşak lifleri parçacıklar yerde tutamaz ve onlar medya yoluyla seyahat sıvı ile yıkanır. Sentetik medya öncelikle parçacık ayırma tekniği arama "doğrudan durdurma." kullanır Bu nasıl çoğu insan tüm filtreleme yapılır düşünüyorum.

Doğrudan durdurma sadece parçacıklar onları yakalamak için küçük gözenek alanlarda sıvı geçirerek ayırıyor. Ancak, bir kez tüm gözenekleri geçen madde ile takılır, filtre takılı ve onun hayat sona erdi.

Selüloz medya adsorpsiyon ve sıkışma daha iyi olduğu için daha fazla kirletici cam medya daha gözenek alanlarda tıkalı olmadan kaldırabilirsiniz.

Sentetik a kitle iletişim araçları-ebilmek var olmak mahluk ile belgili tanımlık yarar-selüloz medya? Bunu göreceğiz. Aslında o selüloz tabanlı medya ve medya cam her iki filtre pazarlama açısından bir yere sahip.

Related Products